Норми перевезення багажу

1.Застосована система перевезення багажу 

Для перевезення зареєстрованого багажу пасажирів авіакомпанії застосовують вагову “Weight concept” («WС») або поштучну концепцію «Baggage piece concept» («РС»).
 

2. Вимоги до перевезення багажу
 

2.1. Багаж пасажира приймається до перевезення під час його реєстрації в аеропорту відправлення, аеропорту трансферу, аеропорту зупинки або в іншому пункті реєстрації багажу.
 

2.2. Речі пасажира залежно від їх кількості, розміру, ваги та особливостей можуть перевозитися як зареєстрований багаж або незареєстрований багаж (ручна поклажа).
 

2.3. Як зареєстрований багаж можуть перевозитися місця багажу вагою до 20 кг, до 23 кг або до 32 кг включно на кожне місце багажу у залежності від класу обслуговування пасажира.
Місце багажу, вага якого перевищує, як зареєстрований багаж до перевезення не приймається, такий багаж повинен оформлятися пасажиром для перевезення у якості вантажу.
Виключення: один інвалідний візок, необхідний пасажиру для пересування, може перевозитися як зареєстрований багаж незалежно від його розмірів та ваги безкоштовно
Сума трьох вимірів окремого місця багажу (довжина, ширина, висота), що пред’являється пасажиром для реєстрації, не повинна перевищувати загальний розмір 158 см (62 дюйма).
За попереднім погодженням з авіакомпанією до перевезення можуть бути прийняті місця багажу з більшими розмірами та вагою
Багаж, що не відповідає зазначеним вимогам і його перевезення у якості зареєстрованого багажу попередньо не було погоджено з авіакомпанією, має оформлятися пасажиром для перевезення у якості вантажу.
 

2.4.Норми безкоштовного перевезення зареєстрованого багажу встановлюються залежно від класу обслуговування та зони польоту .
Дитина віком до 2 років має право перевозити безкоштовно одне міце багажу вагою до 10 кг, розмір якого за сумою трьох вимірів не перевищує 158 см (62 дюйма).
 

2.5. Перевізник зобов'язаний вжити заходів для перевезення зареєстрованого багажу на тому самому повітряному судні, на якому перевозиться пасажир і особливо, якщо згідно з чинним законодавством вимагається присутність пасажира під час проведення митних процедур щодо зареєстрованого багажу.
 

2.6. Після прийняття авіакомпанією багажу до перевезення цей багаж переходить під відповідальність авіакомпанії, що підтверджується видачею пасажиру відривного талона ідентифікаційної багажної бирки щодо кількості та ваги місць, які прийняті до перевезення.
 

2.7. З часу передачі багажу під відповідальність авіакомпанії до моменту його видачі доступ пасажира до зареєстрованого багажу забороняється, крім випадків проведення його ідентифікації або додаткового огляду відповідними уповноваженими службами.
 

2.8. Пасажир має право на безкоштовне перевезення свого зареєстрованого багажу та ручної поклажі в межах норм системи, прийнятої авіакомпанією.
 

2.9.Норми безкоштовного перевезення зареєстрованого багажу, ручної поклажі у тому числі й речей, що знаходяться під наглядом та відповідальністю пасажира, встановлюються авіакомпанією у залежності від типу повітряного судна, класу обслуговування та зони польоту.
 

2.10. Пасажир має право заявити цінність свого багажу до початку його реєстрації та перевезення, у разі згоди авіакомпанії на перевезення зареєстрованого багажу із заявленою цінністю.
 

2.11. Цінність багажу, що підлягає реєстрації, заявляється для кожного місця багажу окремо.
У разі оголошення цінності зареєстрованого багажу пасажир повинен сплатити встановлений тариф до часу прийняття авіакомпанією такого зареєстрованого багажу до перевезення.
 

2.12. У підтвердження оплати перевезення зареєстрованого багажу із заявленою цінністю авіакомпанія видає пасажиру ордер різних зборів (МСО) або квитанцію про оплату перевезення багажу із заявленою цінністю за відповідним багажним тарифом
У зазначені документи вноситься маршрут перевезення оціненого багажу, номер багажної бирки, прізвище та ім’я пасажира (власника зареєстрованого багажу з заявленою цінністю).
 

2.13. Оцінка багажу здійснюється спеціалістом відповідної торгово-промислової палати із складанням опису та відомості оцінених речей у даному багажі у чотирьох автентичних примірниках, четвертий примірник залишається в установі
Оцінений багаж (місце багажу) у присутності власника багажу та уповноваженого представника авіакомпанії закривається та замки, надійно пакується в плівку пакувальником в аеропорту відправки і за участю сторін договору перевезення багажу із заявленою цінністю здається на стійці реєстрації пасажирів та багажу (реєструється) та приймається авіакомпанією до перевезення.
 

2.14. У разі втрати такого багажу відповідальність авіакомпанії обмежується заявленою його цінністю, крім випадків, коли авіакомпанія доведе, що сума, яку вимагає пасажир, перевищує дійсну заінтересованість пасажира у доставці багажу.
 

2.15. Пасажир також має право на додаткове страхування свого багажу до початку його реєстрації та перевезення у вбраній ним страховій компанії.
 

2.16. Кожне місце багажу повинно мати справну упаковку, яка б забезпечувала його схоронність під час перевезення та обробки і унеможливлювала заподіяння шкоди пасажирам, членам екіпажу, третім особам, повітряному судну, багажу інших пасажирів або іншому майну, а також виключала можливість вільного чи випадкового доступу до вмісту багажу сторонніх осіб.
Багаж, що не відповідає умовам цього пункту, до перевезення не приймається і авіакомпанія за нього відповідальності не несе.
 

2.17. Авіакомпанія або агент з наземного обслуговування авіакомпанії має право вимагати від пасажира додатково запакувати свій багаж.
 

2.18. Речі, які заборонено перевозити у якості багажу:
- товари, предмети, рідкі та інші речовини, здатні створити значний ризик для здоров'я пасажирів, безпеки польоту чи власності авіакомпанії або інших пасажирів під час перевезення, зокрема стиснуті гази – горючі чи негорючі або отруйні, побутовий газ, бутан, пропан, кисень, заряджені балони для дайвінгу; їдкі речовини – кислоти, луги, акумуляторні батареї, ртуть та апарати, які містять в собі ртуть; вибухові речовини – боєприпаси, піротехнічні засоби, сигнальні ракети, освітлювальні патрони; легкозаймисті рідини та тверді речовини – рідини для запальничок та нагрівання; радіоактивні матеріали; портфелі і кейси з вмонтованим сигнальним пристроєм; окиснювачі – відбілювачі, перекиси; отрути – миш’як, ціанисті речовини, інсектициди, гербіциди; інфекційні матеріали – бактерії, вірусні культури; інші небезпечні предмети та речовини – намагнічені матеріали, агресивні та подразнювальні речовини з сильним стійким запахом, а також будь-які інші предмети та речовини, що визначені в «Технических инструкциях по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху», ICAO, Doc 9284-AN/905, як такі, що заборонені для перевезення на пасажирських повітряних суднах;
- товари, предмети та лікарські препарати перевезення яких заборонено чи обмежено чинним законодавством будь-якої країни, з території якої, на територію якої або через територію якої здійснюватиметься рейс;
- товари, які є не придатними для перевезення за їх характером, вагою, розміром, формою або запахом.
Газові балончики, патрони до газових пістолетів та револьверів для перевезення пасажирськими рейсами не приймаються.
 

2.19. Перевізник не несе відповідальності за ламкі, крихкі речі та речі, які б'ються або швидко псуються, електронне обладнання (фото- та відеотехніка, комп’ютерна техніка, носії інформації), програмне забезпечення, гроші, ключі, коштовності (дорогоцінні та напівдорогоцінні метали і каміння), окуляри, антикваріат, витвори мистецтва, фотографії, вироби з хутра, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, медикаменти, необхідні пасажиру на час подорожі, медичну документацію, паспорти та інші ідентифікуючі документи, зразки, унікальні чи незамінні речі, інші цінні предмети.
Зазначені речі повинні перевозитися під відповідальністю пасажира у ручній поклажі, або на розсуд пасажира у зареєстрованому багажі чи вантажі.
Електронні цигарки, літієві елементи, медичні препарати (у кількості необхідної для подорожі) перевозяться тільки в ручній поклажі.
 

2.20. Пасажир має право включати до зареєстрованого багажу:
- свої побутові речі, алкогольні напої, продукти харчування, нерадіоактивні речі медичного призначення та речі для туалету і першої потреби, у тому числі ємності з аерозолями медичного призначення й інші речі та речовини, що дозволені для перевезення відповідними контролюючими органами .
 

2.21. Авіакомпанія має право відмовитися прийняти багаж як зареєстрований до перевезення, якщо він належним чином не упакований у валізи із замками, або в інші відповідні контейнери, які забезпечують безпечне його транспортування та обробку з використанням звичайних засобів обробки багажу (вантажів).
 

2.22. Зареєстрований багаж пасажира, який не з’явився на посадку у повітряне судно, обов’язково вивантажується з повітряного судна.
 

2.23. З метою забезпечення безпеки польоту і відстеження речей, визначених у пунктах 2.18-2.19 цього розділу, авіакомпанія має право вимагати від пасажира пройти контроль на безпеку, який здійснюється службами авіаційної безпеки авіакомпанії та аеропорту, і надати багаж для огляду, а також має право оглянути чи організувати огляд багажу за відсутності пасажира.
Якщо пасажир не бажає виконати таку вимогу, авіакомпанія може відмовити в перевезенні пасажира (багажу).
 

2.24. Наднормовий та великогабаритний багаж приймається до перевезення за клопотанням пасажира та тільки за згодою авіакомпанії і за наявності на повітряному судні вільної для перевезення ємності, а також за умови оплати пасажиром перевезення такого багажу, за винятком випадків, коли перевезення багажу вже було попередньо погоджене з авіакомпанією та оплачене.
 

2.25. Перевезення багажу понад встановлену авіакомпанією максимальну норму безкоштовного перевезення багажу має бути оплачене пасажиром до початку його перевезення. Інформація та вимога щодо оплати надлишку багажу надається авіакомпанією (її агентом з продажу та/або агентом з обслуговування) під час бронювання місць на рейсі та реєстрації пасажира.
 

2.26. Спеціальні види багажу такі як технічне обладнання, спортивне спорядження, музичні інструменти, зброя і боєприпаси, а також великогабаритний багаж, тварини та птахи приймаються до перевезення тільки за попередньою згодою авіакомпанії і при наявності на повітряному судні  відповідних умов та вільної ємності для перевезення такого багажу.
 

2.27. Пасажир повинен виконати усі спеціальні вимоги, встановлені контролюючими органами та умови перевезення такого багажу і здійснити оплату перевезення багажу згідно з передбаченими нормами і правилами авіакомпанії.
 

2.28. У разі неможливості перевезення нестандартного та великогабаритного багажу у якості зареєстрованого багажу, пасажир повинен завчасно оформити такий багаж для перевезення як вантаж.
 

2.29. Перевезення багажу в кількості, яка перевищує норму безкоштовного перевезення, має бути оплачене пасажиром за встановленим авіакомпанією тарифом для сплати за наднормовий багаж або спеціальний багаж.
Зазначена оплата може бути здійснена пасажиром попередньо за згодою авіакомпанії під час оформлення квитка, або безпосередньо в аеропорту до реєстрації.
 

2.30. Якщо в місці відправлення рейсу пасажир пред'явив до перевезення багаж у меншій кількості, ніж та, що була попередньо оплачена, то різниця в оплаті між оплаченою і фактичною вагою багажу повертається пасажиру.
Якщо в місці відправлення пасажир пред'явив до перевезення багаж у більшій кількості, ніж та, що була попередньо оплачена, то такий багаж приймається до перевезення після здійснення відповідної доплати.
 

2.31. Як ручна поклажа приймаються речі, що мають вагу та габарити, встановлені авіакомпанією, які дозволяють безпечно розмістити їх у салоні повітряного судна на багажних полицях або під сидінням крісла.
Ручна поклажа не повинна перевищувати розмір, що складається із суми трьох вимірів (довжина 55 см + ширина 25 см + висота 35 см), тобто, не більше ніж 115 см (45 дюймів) та вагою до 10 кг включно.
Забороняється розміщення ручної поклажі та дозволених до перевезення речей у всіх проходах салону повітряного судна.
 

2.32. Речі, які не відповідають встановленим авіакомпанією вимогам щодо розміру та ваги ручної поклажі або які не дозволяється перевозити в пасажирському салоні повітряного судна, вважатимуться і оформлятимуться як зареєстрований багаж.
 

2.33. Ручна поклажа не повинна містити колючих та ріжучих речей і предметів: ножів, ножиці, голок, спиць та інших гострих і ріжучих предметів.
Також забороняється заносити до повітряного судна в ручній поклажі будь-які рідини, суспензії, креми, пасти ємністю більше ніж 100 мл (грамів) в одному флаконі (тюбику).
Загальний об’єм вищезазначених речовин у ручній поклажі, упакованих в тару кожний ємністю до 100 мл (грамів), не повинен перевищувати 1 л (1 кг) на одного пасажира.
При цьому, дозвіл щодо кількості речей та предметів і ємності речовин (не заборонених до перевезення) у ручній поклажі на одного пасажира може змінюватись уповноваженим органом з питань цивільної авіації
 

2.34. Ручна поклажа протягом всього перевезення перебуває під контролем, охороною та відповідальністю пасажира.

2.35. Додатково до основної ручної поклажі в салоні повітряного судна може бути  перевезено такі речі:

 • 1 дамську сумочку; 
 • 1 парасольку ; 
 • 1 одиницю верхнього одягу;
 • 1 невеликий фотоапарат ; 
 • 1 портативний персональний комп'ютер; 
 • 1 пару милиць

13.14.5.Подорожуючи з немовлям (до 2-х років), пасажир може додатково перевезти у салоні 1 сумку (на кожне немовля) вагою до 5 кг і розмірами до 55 х 40 х 20 см, з одягом, туалетним приладдям, легкими іграшками та спеціальним харчуванням, що можуть знадобитися під час польоту.

2.36. Норми та умови безкоштовного перевезення зареєстрованого багажу та ручної поклажі, і норми оплати перевезення наднормового зареєстрованого багажу та ручної поклажі можуть змінюватися, про що пасажирам надається відповідна інформація на Інтернет-сайті авіакомпаній.

2.37. За бажанням пасажира та погодженням з авіакомпанією в салоні повітряного судна може перевозитися багаж (речі) пасажира, що потребує особливих застережних заходів під час перевезення або особливих умов обробки (ламкі, крихкі речі та речі, які б’ються і швидко псуються, кіно-фотокамери, теле-, радіо-, відеотехніка, зразки апаратури, музичні інструменти, мобільні телефони, ноутбуки, інші електронні та оптичні прилади тощо).

  • «Прямі рейси зі Львова 2020»
  • «Прямі рейси зі Львова 2020»

   Австрія Відень  від 208 EUR* Дні вильоту Львів – Відень щоденно -  16:00 – 16:35 вівторок, четвер, п’ятниця, субота...

   14/11/2019

  • Нові рейси від Wizz Air
  • Нові рейси від Wizz Air

   Угорська лоукост-компанія Wizz Air оголосила про новий рейс зі Львова в Ларнаку (Кіпр) з 28 жовтня 2019...

   07/08/2019

 • Правила бронювання

  Форми оплати

   

  • Готівкою
   (в касі агенства за адресою: м.Львів, вул. Політехнічна 6/1, “АвіаСвіт-Львів")...
  • Банківський переказ
   Якщо Вам зручно оплатити шляхом банківського переказу...
  • Розрахунок платіжною карткою
   Якщо Ви бажаєте оплатити і відразу отримати квиток не виходячи з дому, то спосіб розрахунку платіжною карткою стане в пригоді...
  • Оплатити тут
   У випадку, якщо Ви здійснили бронювання по телефону або е-mail та бажаєте купити квиток, проте жоден з вищезазначених способів оплати не підходить, тоді можете скористатися формою
 • Перевірка
  бронювання